Čtení ze "svíčkového odpadu"

„Naslouchejte více svému tělu, než odpadu z tělové svíce“ aneb Jak je to vlastněse čtením z popílku? Často se píše o tom, že to, co vysypáváte ze zbytku vyhořelé svíčky, je „odpad vytažený z těla“. 

Jak to ale skutečně je?

To, co vysypáváte z tělové svíce, nejsou nečistoty vytažené z těla! Jde o přirozený biologický odpad z tělové svíce, který vzniká během hoření. Prášek je vyhořelé plátýnko a hrudky jsou zkaramelizovaný vosk! Co je však zajímavé, že konzistence tohoto biologického odpadu se skutečně mění podle toho, co v těle svíčkujete! Měnící se konzistence biologického odpadu ukazuje, že tělová svíce z těla skutečně „cosi“ vytahuje. Proto se tak často mluví o čtení z popílku.

Co vše vypadává ze svíčky - jaká je struktura popílku? 

Ze svíčky vypadává buď sypký prášek nebo kousky vosku (často obojí dohromady).Prášek může být suchý, jemný, heboučký nebo hutný, vlhký, „těžký“. Kousky vosku - hrudky mají různé velikosti, od malinkých drobků až po pořádné „žulvasy“, nebo mají tvar jehliček, ostnů, rampouchů. 

(Pozn. Čím větší svíci používáte, tím spíše vám z ní budou padat větší kusy zkaramelizovaného vosku, tj. „žulvasy“ a ne „kamínky“. Je to logické. Ve velkých svíčkách je mnohonásobně více vosku, takže je objemnější i odpad.)

Kdy se objevuje hebký, jemný, světlý prášek bez hrudek.

  • Když si užíváte tělovou svíci jen na relaxaci a odpočinek, nepoužíváme svíci tedy za účelem řešení zdravotních problémů (z těla si nic „netaháte“).
  • Když jste svíčku použili na zdravotní problém, ale neměli jste ji přiloženou na správném místě (svíčka tedy zdravotní problém „netáhla“).
  • Když svíčkujete zdravotní problém, na který tělová svíce „nestačí“.
  • Při dlouhodobém svíčkování prášek znamená, že je buď zdravotní problém na ústupu, nebo jste dosáhli hranice, kde už svíčky více práce neodvedou.

Kdy se objevuje mokrý, "těžký", žlutý prášek.

  • Je to častý ukazatel při svíčkování zdravotních neduhů a znamená to, že jste měli tělovou svíci přiloženou na správném místě (zpravidla bývá společně s práškem přítomna i nějaká ta hrudka).
  • Často se objevuje u otoků, při dosvíčkování rýmy apod., tedy u zdravotních problémů spojených se „zadržováním“ vody. Tělová svíce do sebe dokáže otok vtáhnout, a proto je prášek vlhký. Otok se v takovém případě viditelně vstřebává (v závislosti na jeho velikosti), rýma zase rychleji odeznívá.
  • Pokud se objevuje těžký prášek objevude poté, co jste dříve vysypávali „hrudky a žulvasy“, je to znamení, že zdravotní problém je na ústupu. Mnohem dříve, než vidíte tuto změnu na popílku, byste to však měli pociťovat už fyzicky a psychicky (cítíte se subjektivně lépe).

Kdy se objevují hrudky a "žulvasy".

  • Bývají vidět u zánětů, tupých bolestí (např. bolestivá menstruace).
  • Hrudky znamenají, že jste měli svíci přiloženou na správném místě a svíčka se opravdu činila, aby vám pomohla.
  • Bývá to znamení, že úleva je nadosah – zpravidla pociťujeme po svíčkování úlevu.
  • Může se stát i to, že se svíčkujete dlouhodobě (několik týdnů) a ze svíce vám stále vypadávají hroudy místo prášku, ale fyzická úleva se nedostavila. Pak je na zvážení, zda ve svíčkování pokračovat, protože tělové svíce nemusí na vyřešení problému „stačit“.   

Kdy se objevují ostny a rampouchy.

  • Velice často bývají u bolestí. Čím ostřejší je bolest, tím ostřejší jsou i hroty vysypané ze svíčky. Jakoby ten ostrý hrot simuloval bolest, kterou svíčkovaný člověk cítí.
  • A naopak, když svíčkujete tupé bolesti, stresy apod., vysypáváte dlouhé tupé rampouchy. U tupé bolesti vypadávají hroudy (někdy opravdu hodně velké).
  • Buďte vděční za všechny rampouchy a ostny, je to vzkaz, že jste měli tělovou svíci přiloženou na skvělém místě. Pokračujte ve svíčkování, dokud nepřijde úleva, protože jste na nejlepší cestě, aby opravdu přišla.

Závěr: Je potřeba mít vždy na paměti, že nesvíčkujeme pro to, jaký odpad nám vypadneze svíčky, ale abyse nám fyzicky a psychicky ulevilo.

popílek.jpg