Tělové svíce

Příprava před svíčkováním

Příprava před svíčkováním

13. 5. 2024 Rubrika Tělové svíce

Tělové a ušní svíce využívali již naši předkové. Využívali k tomu dříve používané materiály jako březová kůra, dutá stébla trávy, noviny smotané do kornoutu atd. Postupně byly tyto suroviny vyměněny za déle hořící materiály. Naše tělové svíce KAMATE jsou vyrobeny ze 100 % přírodních materiálů, kde základ tvoří včelí vosk a nebarvené bavlněné plátno.

Návod na použití tělových svící

Návod na použití tělových svící

13. 5. 2024 Rubrika Tělové svíce

Nachystáme si misku s vodou, nůžky, zápalky a alobal. Ve svících KAMATE je ochranný filtr z gázy, který brání vypadávání obsahu ze svíce. Není nutné používat pod svící papírový ubrousek.  Hořící svíci přiložíme stranou, na které se nachází filtr, kolmo na kůži tak, aby vznikal podtlak a spodem neucházel kouř. Nad miskou s vodou můžeme průběžně odstřihávat hořící látku. Po dohoření svíce k bezpečnostní rysce uhasíme svíci v misce s vodou,

Čtení ze svíčkového odpadu

Čtení ze svíčkového odpadu

14. 5. 2024 Rubrika Tělové svíce

„Naslouchejte více svému tělu, než odpadu z tělové svíce“ aneb Jak je to vlastněse čtením z popílku? Často se píše o tom, že to, co vysypáváte ze zbytku vyhořelé svíčky, je „odpad vytažený z těla“.  Jak to ale skutečně je?